Weinmann VENTIlogic LS
VENTIlogic LS VENTI ailesindeki tedavi cihazlarının arasında en üst düzey olup, yenilikçi bir ev tipi ventilasyon cihazıdır.

VENTIlogic LS aynı zamanda bir titrasyon cihazıdır. Tüm hasta devreleriyle kullanılabilir ve dolayısıyla tüm invaziv kullanımlar için uygundur.

LS noninvaziv(NIV) ve invaziv(IV) solunum arasında bir köprüdür.Hem tekli devre hemde çiftli devre kullanma imkanı sunar.

Non-invaziv modlar; CPAP,S,T,ST,TA,SX,SXX (*TA Weinmann patentli moddur.)

İnvaziv modlar;PCV,aPCV,PSV,aPSV,VCV,aVCV ve SIMV

Yüksek tetikleme imkani, her hasta için uygun, ayri ayri ayarlanabilen inspirasyon ve ekspirasyon tetiklemesi...

Daha detaylı bilgi için lütfen ürün broşürünü inceleyiniz...
Weinmann VENTIlogic PLUS
Solunum pompası bozukluklarında veya akut solunum yetersizliklerinde kullanılır. Bu cihazlar nefes alıp verme fazlarında tetiklemeye tepki vererek çalışmaya başlar ve gerektiğinde maximum nefes alma basıncında bile pik akım verebilir.

- Kullanıcı dostu arayüz,
- Hedeflenen tidal hacmiyle komoanzasyon hacminin belirnenmesi
- Çok sessiz çalışma (25db(A))
- Noninvaziv modları CPAP,S,ST,T,SX,SXX, ve TA,
- Yüksek tetikleme imkanı, her hasta için uygun, ayrı ayrı ayarlanabilen inspirasyon ve ekspirasyon tetiklemesi
- Kendini hastanın solunum düzenine uydurarak kesintisiz optimum ventilasyon.TRILOGY 100 Ev Tipi Ventilatör (Volüm / Basınç kontrollü)
Gelişmiş ventilatör teknolojisiyle üretilmiş olan Trilogy 100, hastalarınızın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilen solunum modlarına sahiptir. Çok çeşitli uygulama imkânlarına sahip yaşam destek ventilatörü Trilogy 100; Respironics firması tarafından geliştirilmiş eşsiz bi-level teknolojisini, solunum hastalıklarının takibindeki üstün yeteneği ile birleştirmiştir. Kolay kullanılan bir menüye sahiptir. Hem volüm kontrol hem de basınç kontrol modunda, hava kaçaklı ve valfli iki çeşit hasta devresi ile kullanılabilmektedir. Yetişkinlerde ve çocuklarda(>5kg), invaziv ve noninvaziv solunum desteği ihtiyacını karşılayan, ihtiyaca uygun seçilebilen çeşitli aksesuarlara sahiptir. Cihazın esnek kullanımı alanı, solunum yetmezliğinin zamanla olan değişkenliğine uyumlu bir şekilde ayarlanabilmesini sağlar.

Cihaz pasif ekshalasyon portlu(hava kaçaklı) devre ile kullanıldığında, PHILIPS Respironics'in eşsiz AutoTrak ve AVAPS teknolojilerinin kullanımına imkân tanır. AutoTrak Algılama teknolojisi; istenmeyen hava kaçaklarının, cihaz tarafından tespit edilerek mükemmel derecede tolere edilmesini sağlamaktadır.

AutoTrak, hastanın soluk alıp vermesinde cihaz ile hasta arasındaki senkronizasyonun bozulmasını engeller. Hem invaziv hem de non-invaziv solunum desteği için seçilebilen AVAPS uygulaması, ayarlanan sınırlar dâhilinde hastanın ihtiyacına göre otomatik basınç destek ventilasyonu yapabilmektedir. Hastanın ihtiyacı olan ve değişkenlik gösteren hava miktarını, hastanın solunum gayretine tamamen uyumlu olarak verir. Böylece hastanın konforunu ve tedaviyi kabulünü artırmış olur.

4 saatlik dahili, 4 saatlik değiştirilebilir toplam 8 saate kadar dayanabilen bataryası vardır. Hastane veya dışında doğrudan elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan uzun süre hastanın mobilitesini sağlar. Düşük basınçlı (15litre/dk) oksijen giriş bağlantısına sahiptir. İstenirse kullanıcı tarafından takılıp çıkartılabilen 4 saatlik yedek batarya temin edilebilir. Oldukça büyük ve renkli LCD ekranından uygulama parametreleri, anlık tedavi verileri ve alarmların takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. LCD ekranındaki parametrelerin görselliği isteğe göre değiştirilebilir. Ayarlanan tüm parametreler, seçilen ikincil bir menüye girilebilir. Gerektiğinde kolaylıkla 2. menü doğrudan aktif hale getirilerek zaman kaybının önüne geçilmiş olur. Bu özellik, hastanın durumundaki değişikliklere göre yedek menünün aktif hale getirilmesiyle, cihazın evde kullanımını kolaylaştırır. Cihazın hava girişi çıkartılabilir olup yüksek seviyede dezenfeksiyona imkan sağlamaktadır.

DirectView Hasta Takip Programı, hastalığın takibinin ve uygulama parametrelerinin mükemmel bir şekilde yapılabilmesini sağlar. Cihaza takılan 1 GB SD hafıza kartı, en az son 1 yıllık tedavi verilerini kaydedebilmektedir. Bu verilerin DirectView Hasta Takip Programına aktarılması ile, hastanın son 72 saatlik solunum grafikleri, bu süre içindeki her nefes detaylı olarak dalga formunda takip edilebilmektedir. DirectView, hastaya ait son 30 günlük tedavi parametrelerini, her gün için ayrı ayrı detaylı raporlar olarak hazırlayabilmektedir. Son 12 aylık süre içinde olan, basınç ve solunum hızındaki değişiklikler, hasta-cihaz solunum tetiklemesi oranları, hastanın nefes verme akımındaki üst değerlerindeki(PIF) değişimler, nefes verme sırasındaki hava hacmi(Vte) ve hava kaçağındaki değişikler, nefes verme süresini solunum süresine oranındaki (Ti/Ttot) ve dakika solunumunda meydana gelen değişikliklerin takip edilebilir ve raporlanabilir olması, hastalığın takibinin eşsiz şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır.

TRILOGY 100 ev tipi ventilatör cihazının, benzer cihazların hiçbirinde bulunmayan bir başka teknolojik üstünlüğü ise; evlerde de kullanılabilen Alice PDx Uyku Bozuklukları Tanı cihazı (Portable Polisomnografi) ile doğrudan bağlantı yapılabilmesidir. Böylece hastalığın uyku sırasındaki değişik seyri, Trilogy cihazından alınan solunumsal verilerin diğer Polisomnografik parametrelerle (EEG, SpO2, EKG, EMG, vb. gibi) birlikte senkronize olarak kayıt edilmesi ve Uyku Bozuklukları Analiz Yazılımı ile verilerin kendi aralarındaki korelasyonların detaylı raporlarının çıkartılması mümkün olur.

BiPAP FOCUS Non-Invasiv Ventilatör
Solunum yetmezliği veya sıkıntısı olan hastalara uygulanacak Noninvaziv desteğin temel gereksinmelerini kolay ve etkin şekilde karşılayan bir üründür. BiPAP Focus; geniş ve kolay anlaşılır LCD ekranı, tek tuş takımı ile tüm parametrelerin ayarlanabilmesi, hasta-cihaz uyumunu mükemmelleştiren AutoTrak Algılama Teknolojisi, 8 saate kadar kullanılabilen dahili bataryası, geliştirilmiş alarm özellikleri ve herkes tarafından kolayca kullanılabilen menüsü ile Noninvaziv Ventilasyonu hastanenin her bölümünde kolaylıkla yapacağınız bir basınç ventilatörüdür.

Dakikada 220 litrenin üzerine çıkabilen hava akış kapasitesi ile AutoTrak Algılama teknolojisini birleştiren cihaz; en güçlü yoğun bakım ventilatörlerinin yapabildiği hava kaçağı kompanzasyonundan çok daha iyi bir performans gösterebilmektedir. Bu özelliği ile hasta-cihaz senkronizasyonunu çok iyi bir konumda tutarak, hastanın tedaviyi kabulünü kolaylaştırır. Bu uyumlu çalışma ile tedavinin etkinliği de artırılmış olur.

Cihazla kullanılabilen maske, hasta devresi, filtreler gibi aksesuarlar için geniş ürün yelpazesinin bulunması, cihazın çok değişik vakalara uygulanabilmesine imkan tanıyan büyük bir avantajdır. Hasta güvenliği açısından geliştirilmiş ve kolay ayarlanabilir alarm menüsüne sahiptir. Yüksek basınç ve düşük basınç alarm seviyeleri otomatik olup, apne, apne sıklığı ve hemşire çağrı alarmları da bulunmaktadır.

Kolay izlenebilmesi için büyük dizayn edilmiş LCD ekranından, hasta devresindeki basıncın, solunum hızının, nefes verme sırasındaki hava hacminin(Vte), dakika solunumunun(MV), hava kaçağının ve apne sıklığının izlenebilmesi mümkündür.

BiPAP VISION PAV Basınç Ventilatörü
Tüm dünyada çok yaygın kullanılan BiPAP Vision PAV cihazı, ülkemizde de NIV uygulaması yapan uzmanların son 12 yıldır ilk tercihi olmuştur. Uygun hastalarda, intübasyon ihtiyacını kolaylıkla ortadan kaldıran cihaz, invaziv ventilatörden ayırma (weaning) dönemini kolaylaştırması ve reintübasyon ihtiyacını elimine etmesiyle birçok uzmanın vazgeçilmez yardımcısı olmaktadır. BiPAP Vision PAV cihazının, trakeostomi kanülü veya intübasyon tüpüne doğrudan bağlantı ile invaziv ventilasyon uygulamaları için kullanım validasyonu bulunmaktadır. Cihazaın invaziv uygulamalarda kullanımı için özel hasta devresi vardır.

Cihaz, hasta-cihaz senkronizasyonunu eşsiz bir şekilde sağlayan, patentli bir özellik olan Dijital AutoTrak Algılama teknolojisiyle çalışmaktadır. Dakikada 240 litre hava akış kapasitesi sayesinde çok yüksek performansa sahiptir. Hava kaçağına bağlı olmadan hem nefes alma, hem de nefes verme basınçlarının geçiş hassasiyetini otomatik olarak yapabilmektedir. Tetiklemesinin manuel olarak ayarlanmasına ihtiyaç duymaz. Görselliği değiştirilebilir geniş LCD ekranı, hastaya ve sisteme ait tüm parametrelerinin tek bir ekranda izlenebilmesini sağlar. Yüksek basınçlı oksijen giriş portu sayesinde %21 ile %100 aralığında FiO2 ayarlama imkanı vardır. Hasta güvenliği açısından sahip olduğu geliştirilmiş alarm özellikleri, basıncın 4-40cmH2O aralığında seçilebilmesi ve tek tuşla tüm ayarların kolayca yapılabilmesi, Vision PAV cihazını diğer özellikleridir.

Oransal Destek Ventilasyonunun (PAV), noninvasiv ventilasyonda ilk defa kullanıldığı BiPAP Vision PAV Ventilatörü; PAV modunun hem hacim (volüm) hem de hava akışı (flow) için ayrı ayrı seçilebildiği dünyanın ilk ve tek cihazı olma özelliğini sürdürmektedir. CPAP ve bi-level basınç desteğinde aktif duruma getirilebilen PAV özelliği; hastanın her bir solunum eforunda, seçilen yüzdesel oranda, hava akışı (flow) ve/veya hava hacmi bazlı olarak otomatik basınç desteği verebilmektedir. Solunum Yetmezliğinin, tıkayıcı(obstrüktif) ve/veya kısıtlayıcı(restrüktif) tipte olmasına göre hazırlanmış kolay kullanım tuşlarına sahip olması, hiçbir zahmet gerektirmeden, rutinde PAV ayarlarının kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır.

Copyright © 2011 Sayamed by PipesOnline