Weinmann SOMNOvent CR
SOMNOvent CR kalp yetmezliğine bağlı CSR yada santral, karışık veya komplex uyku apnesi sendromu olan hastalar için üretilmiş bir tedavi cihazıdır.

Aynı zamanda servo ventilaston olarak da bilinen anti-döngüsel ayarlanmış ventilasyon, hastanın nefes alışverişini normal hale getirir ve ilgili tıkanıklıkları ortadankaldırır. Uyanma tepkileri azalır, solunum sabitleşir ve uyku etkinleşir.BiPAP AutoSV Advanced Ev Tipi Otomatik Adaptif Servo Ventilatör
Santral Apne, Cheyne-Stokes Solunumu, Kompleks Apne tedavisinde en yeni teknolojiyi, Philips markası ile piyasaya sürülen BiPAP AutoSV cihazında bulacaksınız. Uyku Apnesi ile KardiyoVasküler Hastalıklar arasındaki ilişkiler, yapılan bilimsel araştırmalarla her geçen gün açığa çıkmaktadır. Kalp Yetmezliği olan birçok hastada santral tipte solunum bozuklukları sıklıkla görülmektedir. Kalp yetmezliği olan hastalardaki solunum bozukluklarının düzenlenmesi, hastaya uygulanan tedavi prosedürünün etkinliğini ve başarısını yüksek oranda artırmaktadır. BiPAP AutoSV Advanced cihazı, ev tipi Otomatik Servo Ventilatör özelliğinde olup, tıkayıcı tipte uyku apnesi (OSA) tedavisini otomatik CPAP algoritması ile yaparken, aynı zamanda beyindeki solunum merkezinde herhangi bir sebeple bir problemden kaynaklanan Santral Tipteki solunum bozukluklarının da düzenlenmesini sağlayan basınç seviyesini otomatik olarak tespit ederek uygulamaktadır. Cihazda bulunan çıkartılabilir hafıza kartı özelliği ile, tüm uygulama parametrelerinin detayları takip edilebilir ve Encore Hasta Takip Programı kullanılarak raporlar düzenlenebilir.

Copyright © 2011 Sayamed by PipesOnline